RAIFFEISEN BANK BUCHAREST CHALLENGER
Bucharest, Romania
Bucharest, Romania Piata Universitatii
13 - 14 Aug 2016
Registration:
Invitation Only
16 teams in event
Results
Pool
Date Time Court Team 1 Score Team 2 Pool
Sat 13 August 17:30 RAIFFEISEN BANK Novi Sad Al Wahda UAE (1) 21-10 CHE BAR PRISTINA KOS (16) A
Sat 13 August 17:50 RAIFFEISEN BANK Ljubljana SLO (2) 22-7 BUCHAREST LITTLES ROU (15) B
Sat 13 August 18:10 RAIFFEISEN BANK MASTER TEAM ZEMUN SRB (3) 18-9 GAP AMSTETTEN AUT (14) C
Sat 13 August 18:30 RAIFFEISEN BANK ECOS ROMARI VITEZ BIH (4) 17-18 TBILISI OLD EAGLE GEO (13) D
Sat 13 August 18:50 RAIFFEISEN BANK TRICOLORII BUCHAREST ROU (8) 17-11 SCOALA VECHE BUC ROU (9) A
Sat 13 August 19:10 RAIFFEISEN BANK WINNIPEG CAN (7) 21-19 CHOCO LOCO BRASOV ROU (10) B
Sat 13 August 19:30 RAIFFEISEN BANK NY Harlem USA (6) 21-16 STIINTA BUCHAREST ROU (11) C
Sat 13 August 19:50 RAIFFEISEN BANK SAO PAULO BRA (5) 21-16 BM-18 ST.PETERSBURG RUS (12) D
Sat 13 August 20:20 RAIFFEISEN BANK CHE BAR PRISTINA KOS (16) 15-14 SCOALA VECHE BUC ROU (9) A
Sat 13 August 20:40 RAIFFEISEN BANK BUCHAREST LITTLES ROU (15) 16-13 CHOCO LOCO BRASOV ROU (10) B
Sat 13 August 21:20 RAIFFEISEN BANK GAP AMSTETTEN AUT (14) 21-19 STIINTA BUCHAREST ROU (11) C
Sat 13 August 21:40 RAIFFEISEN BANK TBILISI OLD EAGLE GEO (13) 10-15 BM-18 ST.PETERSBURG RUS (12) D
Sat 13 August 22:00 RAIFFEISEN BANK Novi Sad Al Wahda UAE (1) 21-13 TRICOLORII BUCHAREST ROU (8) A
Sat 13 August 22:40 RAIFFEISEN BANK Ljubljana SLO (2) 20-13 WINNIPEG CAN (7) B
Sat 13 August 23:00 RAIFFEISEN BANK MASTER TEAM ZEMUN SRB (3) 14-21 NY Harlem USA (6) C
Sat 13 August 23:20 RAIFFEISEN BANK ECOS ROMARI VITEZ BIH (4) 21-18 SAO PAULO BRA (5) D
Sun 14 August 17:00 RAIFFEISEN BANK TRICOLORII BUCHAREST ROU (8) 21-4 CHE BAR PRISTINA KOS (16) A
Sun 14 August 17:20 RAIFFEISEN BANK SAO PAULO BRA (5) 18-21 TBILISI OLD EAGLE GEO (13) D
Sun 14 August 17:40 RAIFFEISEN BANK WINNIPEG CAN (7) 21-11 BUCHAREST LITTLES ROU (15) B
Sun 14 August 18:00 RAIFFEISEN BANK NY Harlem USA (6) 19-9 GAP AMSTETTEN AUT (14) C
Sun 14 August 18:20 RAIFFEISEN BANK SCOALA VECHE BUC ROU (9) 12-21 Novi Sad Al Wahda UAE (1) A
Sun 14 August 18:40 RAIFFEISEN BANK BM-18 ST.PETERSBURG RUS (12) 17-18 ECOS ROMARI VITEZ BIH (4) D
Sun 14 August 19:00 RAIFFEISEN BANK CHOCO LOCO BRASOV ROU (10) 17-21 Ljubljana SLO (2) B
Sun 14 August 19:20 RAIFFEISEN BANK STIINTA BUCHAREST ROU (11) 9-21 MASTER TEAM ZEMUN SRB (3) C
Last 8
Date Time Court Team 1 Score Team 2
Sun 14 August 19:50 RAIFFEISEN BANK Novi Sad Al Wahda UAE (1) 20-9 ECOS ROMARI VITEZ BIH (4)
Sun 14 August 20:10 RAIFFEISEN BANK NY Harlem USA (6) 21-20 WINNIPEG CAN (7)
Sun 14 August 20:30 RAIFFEISEN BANK Ljubljana SLO (2) 15-14 MASTER TEAM ZEMUN SRB (3)
Sun 14 August 20:50 RAIFFEISEN BANK TBILISI OLD EAGLE GEO (13) 10-21 TRICOLORII BUCHAREST ROU (8)
Semi final
Date Time Court Team 1 Score Team 2
Sun 14 August 21:20 RAIFFEISEN BANK Novi Sad Al Wahda UAE (1) 20-18 NY Harlem USA (6)
Sun 14 August 21:40 RAIFFEISEN BANK Ljubljana SLO (2) 21-15 TRICOLORII BUCHAREST ROU (8)
Final
Date Time Court Team 1 Score Team 2
Sun 14 August 22:10 RAIFFEISEN BANK Novi Sad Al Wahda UAE (1) 21-6 Ljubljana SLO (2)

w = win

(f) = forfeit